Alytaus rankinio klubas varsa. Komanda varsa-stronglasas

Tituluočiausias aukščiausios lygos sporto klubas dzūkijoje

RAŠTAS DĖL RK „VARSA“ PASITRAUKIMO IŠ TARPTAUTINIO LYGIO ČEMPIONATO
2022-09-06,
ALYTUS

 

ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBEI,
ADMINISTRACIJOS DIREKTOREI,
TARYBAI,
MERUI
RAŠTAS

Dėkodami už ankstesnę Alytaus miesto savivaldybės finansinę paramą, prisimindami sėkmingą bendradarbiavimą (9-i titulai per 10-metį) mūsų miestą reprezentuojant nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, esame priversti informuoti, kad nusprendėme trauktis iš Baltijos rankinio lygos, o 2022-2023 m. sezone sieksime Alytui garbingai atstovauti nacionaliniu lygiu – aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje ir šalies rankinio federacijos taurės turnyre.

Lietuvoje ir kitose lygoje dalyvaujančių klubų šalyse išaugus infliacijai ženkliai pabrango transporto, apgyvendinimo, maitinimo ir kitos paslaugos. Be to – Alytaus RK „Varsai“ skirtas savivaldybės finansavimas šiemet yra vienas mažiausių pastaraisiais metais, tiek pasiektiems sportiniams rezultatams, tiek dabartinei ekonominei situacijai neadekvatus, todėl aukščiausiu lygiu rungtyniauti ir tarptautiniame čempionate rezervų neturime. Dalinė titulinio rėmėjo „Stronglaso“ parama, kokia ji būtų svarbi, situacijos iš esmės nepakeis, todėl kreipiamės į Alytaus miesto savivaldybę, pranešdami, kad:

- Nesant tinkamam sporto klubų finansavimui, pasinaudoti sportiniu keliu iškovota teise Alytaus miestą reprezentuoti artimiausiame Baltijos rankinio lygos sezone ir rungtyniauti su pajėgiausiomis Estijos, Latvijos bei Lietuvos ekipomis negalėsime.

Dėl įvardintų priežasčių prašome jūsų, kad:
- Formuodami kitų metų miesto biudžetą, remdamiesi reprezentaciniam sportui kitų šalies savivaldybių sėkmingai taikomais ilgamečių projektų pavyzdžiais;
- Sukurtumėte aiškias klubų finansavimo tvarkas, skaidrias, tik objektyviais ir vienodais kriterijais grįstas rezultatų skaičiavimo, finansavimo metodikas.

Taip pat prašytume profesionaliai parengtų ir prižiūrimų naujų finansavimo tvarkų, kad Alytaus (kuris iki šiol buvo laikomas sporto miestu) klubai jų sulauktų dar šios kadencijos metu ir, pvz., kaip Vilniaus, Klaipėdos bei kitų šiuolaikiškai dirbančių Lietuvos, Baltijos šalių savivaldybių sporto reprezentantai galėtų sėkmingai planuoti iškart kelių sezonų veiklas, o RK „Varsa“ – galbūt sugrįžimą ne vien į Baltijos, tačiau ir į Europos klubų lygą, kas miesto žaidybinį sportą, jų sirgalius, bendruomenes pakeltų dar į aukštesnį lygį, o rankininkų pavyzdys uždegtų ir kitus klubus, komandas.

Dar kartą Alytaus m. savivaldybei dėkodamas už praeitą, drauge nueitą etapą (Lietuvos lygos auksas, Lietuvos supertaurė, keturi sidabro, trys bronzos medaliai vien per 2011-2021 m.), kaip mieste ilgiausiai be pertraukų aukščiausiu sportiniu lygiu veikiantis komandinių šakų klubas, linkime, kad ateityje savivaldybės skiriamas finansavimas būtų sportinius pasiekimus atliepiantis, motyvuojantis, mūsų ir kitoms reprezentacinėms miesto ekipoms sudarantis sąlygas oriai ir solidžiai, be skolų, kaip visą laiką ir veikė RK „Varsa“, miestui atstovauti nacionaliniu, o ypač tarptautiniu lygiu.

Pabaigai primename, kad savivaldybės biudžetas yra mūsų visų mokesčių mokėtojų biudžetas, o jis nemaža dalimi priklauso nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM), tuo tarpu „Varsa“ su savo nariais, kurie beveik visi – vietos gyventojai, darbuotojai, drauge yra bene daugiausiai GMP sumokantys sporto žmonės Alytaus mieste.

Alytaus rankinio klubas „Varsa“
__________________________
RK „Varsą“ remti galite lėšas pervesdami į mūsų sąskaitą LT897044060004757316. Dėkojame